Probíhá úprava webových stránek.
Historická budova Karlovarského městského divadla je architektonickým a uměleckým klenotem lázeňského města. Obdivovatelé skvostného novobarokního díla bývají ohromeni zejména jeho interiéry. Sochařská a malířská výzdoba vnitřních prostor dokonale koresponduje s architektonickým řešením budovy a dodává jí vrcholnou eleganci. Velkolepá budova byla postavena v letech 1884–1886 dle návrhů vídeňského ateliéru Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera. Největším unikátem je ručně malovaná opona s motivem oslavy básnického umění.
Reprezentativní lázeňská budova v soudobém módním architektonickém slohu byla vystavěna v letech 1893–1895 podle projektu slavných vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermana Helmera na pozemcích bývalého měšťanského pivovaru v jižní části města Karlovy Vary. Slavnostní otevření objektu proběhlo dne 5. května 1895 uložením závěrečného kamene. Císařské lázně bývaly reprezentativním lázeňským zařízením s nejmodernějším provozem v tehdejší rakousko- uherské monarchii. Objekt Císařských lázní, od roku 1918 nazývaných Lázně I, byl využíván k balneologickým účelům až do konce 80. let 20. století. Následně bylo v Zanderově sále provozováno kasino. Od roku 1994 byla nakonec budova uzavřena a chátrala. Během let 2019-2023 probíhala rozsáhlá rekonstrukce a od roku 2023 jsou opět přístupné veřejnosti.
Nádherný rozsáhlý pseudobarokní komplex lázeňských budov připomínající zámek byl vystavěn v letech 1905–1906 podle projektu ředitele městského stavebního úřadu Franze Drobnyho v severní části centra Karlových Varů. Objekt byl pojmenován Alžbětiny lázně na památku zavražděné manželky císaře Františka Josefa I., císařovny Alžběty, zvané Sisi. Před lázeňskou budovou byl založen parku ve francouzském stylu s fontánou a čtyřřadou alejí, nazývaný dnes Smetanovy sady. Slavnostní otevření lázeňské budovy se konalo dne 18. června 1906. V nově otevřených lázních bylo poskytováno až 2000 procedur denně.
Původně středověký gotický kostel sv. Máří Magdalény obklopený hřbitovem byl postaven ve druhé polovině 14. století na návrší nad Vřídlem uprostřed města Karlovy Vary. V roce 1518 byl kostel renesančně přestavěn. Na počátku 18. století byl však již kostel po několika požárech ve velmi špatném stavu. Rozhodnuto proto bylo o demolici kostela a výstavbě nového karlovarského chrámu. V roce 2010 byl tento nádherný svatostánek prohlášen Národní kulturní památkou České republiky. V interiéru kostela si můžete prohlédnout bohatě zdobený barokní inventář z 18. století. V podzemí chrámu stojí za pozornost unikátní pohřební krypta původního gotického kostela, ve které jsou uloženy kosterní pozůstatky ze zrušeného hřbitova.
Byzantující pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla byl vystavěn v letech 1893–1898 podle plánů architekta Gustava Wiedermanna z Františkových Lázní v tehdy vznikající výstavní vilové čtvrti Westend na západním okraji města. Vzorem stavby byl byzantsko-staroruský chrám v Ostankinu nedaleko Moskvy. Bohatě zdobený byzantující pravoslavný chrám na půdorysu řeckého kříže je završen pěti pozlacenými kupolemi. Stěny kostela doplňuje bohatá ornamentální sochařská a figurální malířská výzdoba.
Anglikánský pseudogotický kostel sv. Lukáše byl postaven za finanční podpory anglických lázeňských hostů v letech 1876-1877 karlovarským stavitelem Josefem Slowakem podle plánů lipského stavebního rady Dr. Oskara Mothese na terase na Zámeckém vrchu. Základní kámen stavby byl položen v roce 1876. Stavba vychází z romantického pojetí anglické pseudogotiky, používající neomítnuté holé zdivo, které dodává stavbě cizokrajný nádech. Dvoulodní kostel na půdorysu latinského kříže s mohutnými opěrnými pilíři je nad kupolí nad křížením lodí završen výraznou, nakoso postavenou dřevěnou hranolovou věží s ochozem. V letech 1909–1910 byl kostel restaurován. V současné době je v kostele Muzeum voskových figurín.
Thun 1794 a.s. je největší český výrobce porcelánu. Společnost má ve svém výrobním programu ucelené tvary užitkového či hotelového porcelánu, speciální varný program, porcelán pro děti a zakázkové zboží pro velké mezinárodní řetězce. Jedná se o specifický druh tzv. tvrdého porcelánu s vypalovací teplotou 1405°C.
Vysoká kvalita a osobitý design vycházející z 220leté tradice výroby porcelánu v Čechách zaručuje vysoký uživatelský standard pro naše zákazníky.
Rezervace: fabriktour@thun.cz, tel.: 776 20 50 25
Obora Svatý Linhart se rozkládá na ploše 40 hektarů. Kromě klasické pozorovatelny nabízí i ojedinělý pohled na zvířata a krajinu, a to shora. K tomu účelu slouží soustava můstků, která místy vyvede stezku až do šestimetrové výšky. Součástí areálu, který sestává z 10 km cest a pozorovacích lávek, jsou 3 obory pro jeleny, daňky a prasata. Vstup se psy na pozorovací lávky je povolen. Psi musí být na vodítku a nesmí plašit zvěř. Vstup je možný celoročně a zdarma.
Prohlídka historické části vřídelního podzemí návštěvníky seznámí s výrobou tradičních karlovarských suvenýrů, tzv. „kamenných růží“.
K vidění je sbírka sintrů a vřídlovců, zanesené potrubí z počátku minulého století či vzácné bakterie a řasy, žijící na povrchu omývaném vřídelní vodou.
Návštěvníci se dozvědí také zajímavosti o Vřídelní kolonádě, o její historii, o jejím unikátním podloží a samozřejmě také o nejznámějším karlovarském prameni – Vřídlu.
Exkurze probíhají od května do října.
Rezervace je možná v provozní době osobně na pokladně prodeje vstupenek v 1. patře Vřídelní kolonády, Divadelní náměstí 2036, Karlovy Vary nebo telefonicky na čísle +420 353 362 125 nebo v e-shopu.
KONTAKT PRO OBJEDNÁVKY A INFORMACE: e-mail: exkurze@splzak.com
Kde nás najdete?